HPM riistapolun sekä lisälajien tulokset sunnuntaina 24.4.2016

HyMa:n ampumaradalla Hyvinkään Kaidanpäässä

Riistapolun ensimmäiseltä kierrokselta kirjattiin 235 (146 kpl v. 2015) suoritusta, ja toiselta kierrokselta 130 (105 kpl v. 2015) suoritusta. Ensimmäisen kierroksen tulosten keskiarvo oli 121 ja mediaani 128, ja toisella kierroksella keskiarvo 129 ja mediaani 136.

HPM:n uutena lisälajina ammuttiin menestyksekkäästi MINIPOLKUA. Suorituksissa kirjattiin kaksi täyttä tulosta. Yleisen Sarjan voitti Tero Uusikari (60/60) ja Nuorten sarjan Eino Peltomäki (44/60). Vuoden 2017 MINIPOLKUUN on luvassa uusia haasteita!

  1. kierroksen tulokset: 1 – 499 Mahdollisten uusintojen tulokset on ilmoitettu suluilla (   )
  2. kierroksen tulokset: 500-1000

Hyvinkään Palojoen Metsästysyhdistys kiittää kaikkia osallistujia! Hyvää kevättä!

 

Sarja Yleinen M

Sija            Nro         Sukunimi       Etunimi              Seura                         Tulos

1 626 Vainio Rami Hautjärven MY – UUS 160 (160)
2 211 Poteri Timo Halkian MY 160
3 145 Tani Karri Inkeroisten MS 159
4 163 Koivisto Juha Soukkion MS 157
5 208 Kekoniemi Hannu Orimattilan MS 157
6 218 Hyytiäinen Mika Humppilan Repo 156
7 621 Ruoho Tomi 156
8 87 Kuosa Erkki Pukkilan EM 155
9 12 Vuorensola Jarmo Palojoen MS 154
10 189 Ruusunen Simo Pohjois-Iitin MY 154
11 29 Henriksson Kai RS 153
Sarja Ikämiehet M50

Sija            Nro         Sukunimi       Etunimi           Seura                               Tulos

1 624 Haaranen Osmo Oskolan Erä 160
2 525 Laakso Arto Porraskosken Erä 159
3 573 Pigg Jari Nummenpään MS 158
4 150 Lill-Smeds Jörgen Paukku 157
5 508 Uusikari Tero 156
Sarja Veteraanit M60

Sija            Nro         Sukunimi       Etunimi         Seura                               Tulos

1 630 Raeluoto Ilkka Metsäkylä RM – UUS 160 (154)
2 109 Nurmi Matti Finnair 160
3 625 Raeluoto Jukka Metsäkylän RM 158
4 536 Saari Sakari Hyvinkään Metsänkävijät 157
5 9 Puisto Hannu Sääksjärven MY 153
Sarja Tervaskannot M70

Sija            Nro         Sukunimi       Etunimi            Seura                               Tulos

1 54 Siivonen Heikki Mertien MS 156
2 65 Tiira Pentti PKS MS 154
3 600 Laine Risto Hausjärven MY 150
4 197 Viljanen Seppo Hautjärven MY 149
5 146 Seppälä Heimo HyMa 145
Sarja Naiset N

Sija            Nro         Sukunimi       Etunimi          Seura                               Tulos

1 568 Pekkala Anni Mertien MS 134
2 542 Vartiainen Ulla Nummenpään MS 132
3 571 Olkkonen Eevi Mertien MS 130
4 227 Valtonen Tanja MKMS 123
5 517 Sarmala Satu HyMa 112
Sarja Nuoret < 16v N16

Sija            Nro         Sukunimi       Etunimi          Seura                               Tulos

1 570 Koskela Riku KRM 154
2 41 Peltomäki Eino Sammaljärven Jahti 150
3 74 Mäkelä Juho Mallusjoen MS 150
4 524 Peltonen Aapo Porraskosken Erä 144
5 68 Hara Rasmus Metsäkylän MR 131
Sarja Nuoret 16-19v N20

Sija            Nro         Sukunimi       Etunimi                   Seura                        Tulos

1 556 Karjalainen Eetu Metsäkylän RM 156
2 221 Sarmala Markus Perttulan MS 154
3 196 Ruusuvirta Markus Metsäkylän RM 153
4 220 Sarmala Henrik Perttulan MS 151
5 580 Hyypiö Ville Metsäkylän RM 151

Lisälajit

LISÄLAJIT

MINIPOLKU Yleinen

Sija                           Sukunimi       Etunimi          Seura                               Tulos

1 Uusikari Tero 60
2 Piipponen Jani RIEK 59
3 Ruusunen Simo PIM 56/60
4 Laakso Arto Porraskosken Erä 56/53
5 Henrikson Kai RS 55
MINIPOLKU Nuoret

Sija                           Sukunimi       Etunimi            Seura                               Tulos

1 Peltomäki Eino Sammaljärven Jahti 44/49
2 Mäkelä Juha Mallusjoen MS 44/46
3 Peltomäki Aapo Porraskosken Erä 43
4 Koskela Riku KRM 42
5 Olkkonen Eevi MM 29
Trap Sarja Yleinen

Sija                           Sukunimi       Etunimi               Seura                               Tulos

1 Haaranen Osmo 14/13
2 Siivonen Heikki 14/12
3 Valtonen Timo 14/7
4 Moilanen Kari 13/4
5 Romppainen Pauli 13/-
Trap Sarja Nuoret

Sija                           Sukunimi       Etunimi                     Seura                               Tulos

1 Mäkelä Juho 12/10
2 Olkkonen Eevi 12/7
3 Koskela Riku 8
4 Peltomäki Eino 6
5